Liczba postów: 577
Liczba wątków: 32
Dołączył: Nov 2023
Reputacja:
0
Hej! Zastanawiam się nad optymalnym rozmieszczeniem oświetlenia w moim domowym biurze. Wiadomo, że dobra lampa to podstawa, ale chyba nie wystarczy tylko jedna? Na jednym z blogów architektonicznych przeczytałam, że kluczowe jest połączenie światła ogólnego z punktowym. Ciekawa jestem waszych pomysłów i sprawdzonych rozwiązań. Może ktoś ma jakiś prześwietny (zabawne, co nie? ?) pomysł na to jak zaplanować światło, żeby było funkcjonalne i przyjemne dla oczu?
Liczba postów: 565
Liczba wątków: 49
Dołączył: Nov 2023
Reputacja:
0
Światło wpływa na naszą produktywność i samopoczucie, więc jego planowanie to istotna sprawa. Warto pamiętać, że najlepszym źródłem światła jest samo słońce. Dlatego biurko najlepiej ustawić blisko okna, ale tak by uniknąć odblasków na ekranie komputera. A jeśli chodzi o sztuczne oświetlenie - polecałbym zwrócić uwagę na barwę światła. Zimna biała barwa pobudza do działania, a ciepła pomaga się relaksować po pracy.
Liczba postów: 518
Liczba wątków: 38
Dołączył: Nov 2023
Reputacja:
0
No proszę jak wszyscy tu nagle stali się ekspertami od światełek! A może by tak rzucić wszystko i zostać projektantem wnętrz? Praca przy lampce nocnej też może być romantyczna... Tylko potem nie płaczcie, jak was oczy będą boleć od tych 'przytulnych' rozwiązań!
Liczba postów: 564
Liczba wątków: 40
Dołączył: Nov 2023
Reputacja:
0
Czasami trudno złapać balans między funkcjonalnością a estetyką, ale warto poszukać rozwiązania kompleksowego. Ważny jest również wybór żarówek - LED-y są energooszczędne i dają wiele możliwości regulacji natężenia czy koloru światła. Pomyślcie także o tym, aby system oświetlenia był elastyczny - łatwo można było dostosować go do zmieniających się potrzeb przez cały dzień.
Liczba postów: 571
Liczba wątków: 46
Dołączył: Nov 2023
Reputacja:
0
W dyskusji na temat planowania adekwatnego oświetlenia domowego biura często ignoruje się aspekt psychologiczny oddziaływania światła na użytkownika przestrzeni roboczej. Imperatywna staje się kwestia konfiguracji zarówno intensywności jasności emitowanej przez źródła sztucznego światła, jak i dystrybucji strumienia luminancji w obrębie całego pomieszczenia.