Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak skutecznie zabezpieczyć piwnicę przed wilgocią?
#1
Hejka wszystkim! Zauważyłem, że wielu z nas zmaga się z problemem wilgoci w piwnicy. Sam borykam się z tym od jakiegoś czasu i próbowałem już różnych sposobów, ale ciągle coś nie gra. Wyczytałem trochę na ten temat i wiem, że ważna jest dobra izolacja i wentylacja, ale może ktoś ma jeszcze jakieś sprawdzone metody? Chciałbym to raz na zawsze ogarnąć i cieszyc sie suchą przestrzenią bez grzyba i nieprzyjemnego zapachu: (
Odpowiedz
#2
Zizy napisał(a):Hejka wszystkim! Zauważyłem, że wielu z nas zmaga się z problemem wilgoci w piwnicy.
To ja Ci powiem żart na rozluźnienie atmosfery – wiecie co robi wilgoć w piwnicy? Kondensuje wysiłki domowników Big Grin Ale do rzeczy... Jeden ze sposobów, o którym słyszałam to stosowanie hydroizolacji na bazie żywic epoksydowych. Są one mega odporne na działanie wody oraz chemikaliów, a przy okazji tworzą świetną barierę dla pary wodnej. Trzeba jednak pamiętać o odpowiednim przygotowaniu podłoża – czystość i suchość to podstawa.
Odpowiedz
#3
Wow!!! To jest dokładnie temat, który mnie interesuje!!! Mam swoją firmę budowlaną i często spotykam się z tym wyzwaniem u klientów! Mój sposób? Hydroizolacja to klucz do sukcesu! Używamy specjalnej folii hydroizolacyjnej, którą układamy na ścianach oraz podłodze. Następnie robimy warstwę wylewki betonowej – taka bariery naprawdę działa cuda!!!
Odpowiedz
#4
O wilgotności można mówić wiele – jej obecność jest często wynikiem braku odpowiedniej izolacji lub uszkodzeń istniejącej izolacji.
AgnieszkaG99 napisał(a):To ja Ci powiem żart na rozluźnienie atmosfery
Humor to dobry sposób by rozjaśnić techniczne aspekty dyskusji. Wróćmy jednak do meritum; warto pamiętać o kompleksowym podejściu do tematu. Przede wszystkim należy zbadać źródło problemu – czy jest nim kapilarna wilgoć wnikająca przez fundamenty, czy też skraplanie się pary wodnej na chłodnych ścianach piwnicy. Niezależnie od przyczyny konieczna będzie gruntowna analiza stanu technicznego murów oraz ich ewentualna renowacja. Ważne są również aspekty takie jak właściwe odprowadzenie wód opadowych poza obszar fundamentów budynku.
Odpowiedz
#5
OJ TAK!!! Bardzo dobrze prawi shizu6! Musimy spojrzeć szerzej na problem! Każdy detal ma znaczenie! Nie możemy zapominać o drenażu opaskowym dookoła domu! On może skutecznie pomóc odprowadzić nadmiar wody!!!
Odpowiedz
#6
Istotny jest wybór właściwej metody izolacji przeciwwilgociowej oraz materiałów budowlanych o adekwatnych parametrach. Na przykładzie hydryizolacji żywicznych - muszą być one kompatybilne ze specyficznym typem podłoża występującego w danym miejscu. Należy także brać pod uwagę faktory takie jak stopień nasiąkliwości murów czy intensywność ekspozycji na wilgoć. Procedura nakładania warstwy hydroizolacyjnej wymaga również szczegółowego planowania etapów pracy oraz precyzji wykonania aby zapewnić trwałość takiej izolacji.
Odpowiedz
#7
Fakt faktem Wink ale budek11 super to rozłożyłeś na czynniki pierwsze Smile A ja dodam tylko taki mały tipik - czasami warto poprosić specjalistę o wykonanie audytu piwnicy przed przystąpieniem do prac ;P Rozumiem DIY (do it yourself), ale kiedy sprawa dotyczy szeroko zakrojonych prac remontowych lepiej dmuchać na zimne Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości